Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Kapsamında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

“Yurt dışı eğitim danışmanlığı nedir?” sorusu, bu konu kapsamında sıklıkla sorulur. Yurt dışı eğitim danışmanlığı; kişinin bu konuya dair bilgi aldığı ilk görüşmeden tüm süreci tamamladığı ana kadar aldığı tüm hizmetleri içerir. Bu hizmet süreci, aklınızdaki fikirleri bir uzman ile paylaştığınız ve genellikle ücretsiz şekilde yapılan ilk görüşme ile başlar. Size sunulan vize danışmanlığı ile, ilgili ülkeden gerekli izinleri almanız kolaylaşır. Sonrasında konaklama ve yolculuk rezervasyonları yapılır ve eğitim aşaması başlar. Danışmanlık hizmeti, ilgili ülkedeki eğitiminizi tamamladığınız gün sona erer.

Yurt dışı eğitim danışmanlığının etkin olduğu alanlardan biri dil kurslarıdır. Her yaştan kişi; bu alanda uzmanlaşmış kurumlardan danışmanlık hizmeti alarak istediği ülkede ve arzu ettiği dile yönelik eğitim görebilir.

Kurumsal Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Seturbiz.com olarak kapsamlı hizmet anlayışımız sayesinde en iyi yurt dışı eğitim danışmanlık şirketleri arasında gösterilmekteyiz. Bizimle çalışarak şu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • Yurt dışında geniş bir anlaşmalı otel ağına sahibiz. Dolayısıyla yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetini Seturbiz.com’dan almanız, size ya da çalışanlarınıza bu anlaşmalı otellerde kalma imkânı sağlar. Kurumsal otel rezervasyonu avantajı ile çalışanlarınızın eğitim sürecinde bu tesislerden birinde kalması, konaklama maliyetlerinizi ciddi anlamda düşürür.
 • Size, otel fiyatları için sağladığımız avantajlar, ulaşım ve transfer olanakları için de geçerlidir. Kurumsal uçak bileti satın alma gibi imkânlar, giderlerinizi minimize etmenizi kolaylaştırır.
 • Size 7/24 destek sunarız. Eğitim sürecinizin herhangi bir aşamasında karşılaştığınız sorun hakkında, destek ekiplerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Başta İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok farklı ülkedeki çeşitli eğitim kurumları ile anlaşmamız bulunur. Bu eğitim kurumları içinde beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği kolaylıkla bulunursunuz.


Güvenilir yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren şirketler, kullanıcılarına farklı alanlara yayılan zengin bir çeşitlilik sunar. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin sunduğu eğitim faaliyetleri genel olarak şunlardır:

 • Üniversite lisans eğitimi programları
 • Yüksek lisans eğitimi programları
 • Dil okulları
 • Üniversite hazırlık / sertifika programları
 • Lise programları
 • Yetişkinler ve şirket yöneticileri için iş İngilizcesi programları
 • Veli ve çocuk aile programları
 • TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlık kursları
 • Mesleki İngilizce programları
Kurumsal Firmalar Yurt Dışı Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmelidirler?

Ağırlığı bu olsa da yurt dışı eğitim danışmanlığı sadece akademik alanlardan ibaret değildir. Kurumsal firmalar, çalışanlarını kendilerini çeşitli alanlarda yetiştirmeleri için yurt dışı eğitimlerine gönderebilir. Bunlar, genellikle farklı ülkelerde alınacak dil eğitimlerini kapsar.

Kurumsal firmaların yurt dışı eğitimini seçerken göz önünde bulundurması gereken detaylar, genç yaştaki bir öğrenciye kıyasla farklıdır. Birincil olarak gözetilmesi gereken nokta, kişinin profesyonel amaçlarla bu eğitimi aldığıdır. Profesyonel alana yönelik şekilde hazırlanmış eğitim programlarının tercih edilmesi bu açıdan önemlidir.

Bu alanda tercih edilebilecek iki farklı yurt dışı eğitim alternatifi bulunur. Bunlardan birincisi, üst düzey yöneticilerin seviyesine göre geliştirilmiş ve iş hayatı odaklı İngilizce programlarıdır. Diğer alternatif ise çeşitli spesifik alanlara yönelik mesleki İngilizce programlarıdır. Bu programlar; bankacılık, hukuk, pazarlama ya da insan kaynakları gibi birbirinden farklı alanlar için özel olarak geliştirilmektedir.

Kurumsal firmalara hitap edecek şekilde yurt dışı eğitim danışmanlığı veren kurumlarla birlikte çalışmak, bu konuda yaşanabilecek sorunların ya da karışıklıkların önüne geçer. Size 20 yılı aşkın bir süredir yurt dışı eğitim danışmanlığı da sunmaktayız. Arzu ettiğiniz eğitime, bizimle kolayca ve düşük maliyetlerle ulaşabilirsiniz.Gelin Detayları Konuşalım
Kurumsal seyahat hizmetlerimizden yararlanmaya başlamak için hemen teklif alın.

Teklif Alın


Çözümlerimiz

İlgili Ürün ve Çözümlerimiz